Wydarzenia

17.02.2020 r. w naszej szkole odbyły się niestandardowe lekcje historii. Przybył do nas pracownik IPN Pan Maciej Rędziniak z pudłem dydaktycznych gier planszowych dotyczących najnowszej historii Polski. Jak zaciekawić uczniów historią Polski? Oczywiście przez zabawę! Historia nie musi kojarzyć się z suchymi datami. Uczniowie mogli przenieść się do czasów II wojny światowej, wczuć się w sytuację ludzi – pilotów, którzy musieli podejmować trudne decyzje. Dzięki zaangażowaniu i emocjom towarzyszącym rozgrywkom uczniowie niepostrzeżenie poznawali i utrwalali historyczne fakty i symbole. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach następujących gier historycznych: „Znaj znak”, „303”, „IV rozbiór Polski”, „Pamięć’39”. Mamy nadzieję, że taka „niestandardowa lekcja historii” wzmocni u naszych uczniów przekonanie, że HISTORIA POLSKI JEST CIEKAWA.

       

 

 

 

Dzisiaj jest r.

Imieniny: