Wydarzenia

Zdrowy tydzień rozpoczął się od wycieczki do przetwórni owocowo-warzywnej „Owocowe smaki” w Nowej Sarzynie. Dzieci dowiedziały się co to jest żywność ekologiczna, jak wygląda produkcja soków, kiszonek i suszonych jabłek. Na koniec mogły skosztować soków oraz hitu wycieczki - chipsów jabłkowych.

Kolejnego dnia do klasy zaprosiliśmy szkolną higienistkę. Uczyliśmy się jak skutecznie myć ręce. Dowiedzieliśmy się, że aby być zdrowym należy dbać o odporność organizmu zdrowo się odżywiając, dbać o higienę, i ubierać się adekwatnie do pogody.

Kolejnym punktem zdrowego tygodnia była lekcja, na której dzieci zapoznały się z ważnymi w diecie składnikami odżywczymi. Przeprowadzony został również klasowy turniej wiedzy, który wyłonił ekspertów do spraw dobrych i złych składników spożywczych. Nie zapomnieliśmy również o wodzie. Dzieci dowiedziały się że picie wody jest bardzo ważne. Na lekcji zostały przeprowadzone proste doświadczenia z wodą, a na koniec uczniowie wykonali „Wodolubka” - postać, która ma im przypominać o piciu wody.

Na zakończenie zaprosiliśmy do naszej klasy dietetyczką Panią Monikę Kozioł z MK Dietetyk w Nowej Sarzynie. Pani Monika opowiedziała dzieciom jakie są skutki złej diety. Oraz wspólnie z dziećmi przeliczała ile jest cukru w popularnych słodyczach, a ile w ich zdrowych odpowiednikach. Pomogła też dzieciom ułożyć zbilansowane posiłki.

/M. Kiełbowicz, D. Gnatek/

Dzisiaj jest r.

Imieniny: