Nie samą nauką człowiek żyje, czasami należy się chwila przyjemności, zabawy czy relaksu, a jak można to połączyć, to czego chcieć więcej? I tak właśnie zrobiliśmy.
W piątek, tj. 7 lutego 2020r. klasy czwarte pod opieką swoich wychowawców – p. Katarzyny Bigas, p. Tomasza Bigas oraz p. Anny Szczęsny udały się na lodowisko do Grodziska Górnego. Uczniowie obydwu klas zebrali się przed MOSiR-em i autokarem o godzinie 9.20 wyjechali w stronę Grodziska. Po dotarciu na miejsce, otrzymali łyżwy (wcześniej zarezerwowane) i mogli wchodzić na lodowisko. Niektóre dzieciaki były nieco przerażone bowiem po raz pierwszy założyły łyżwy. Po kilku wskazówkach od nauczycieli, jak należy jeździć wszyscy z zapałem rozpoczęli swoją przygodę na lodowisku. Nie obeszło się bez upadków i potknięć, ale nikt się nie poddawał. Wszyscy dobrze się bawili. Po dwóch godzinach zabawy udaliśmy się na obiad do pobliskiej Pizzerii u Mareckiego. Tam każdy zamówił sobie to, na co miał ochotę. Po krótkim odpoczynku i zaspokojeniu głodu wróciliśmy cali i szczęśliwi do domu.
Wyjazd był bardzo udany, zajęcia sportowe połączone z rekreacją w pełni wynagrodziły dzieciom inne szkolne przedmioty, które w danym dniu ich ominęły. Bo jak to mówią: „Miło szaleć, kiedy czas ku temu”- a jak tu nie jechać na łyżwy, gdy zima i pogoda dopisują?

K. Bigas, T. Bigas