Wycieczki

Nie samą nauką człowiek żyje, czasami należy się chwila przyjemności, zabawy czy relaksu, a jak można to połączyć, to czego chcieć więcej? I tak właśnie zrobiliśmy.
W piątek, tj. 7 lutego 2020r. klasy czwarte pod opieką swoich wychowawców – p. Katarzyny Bigas, p. Tomasza Bigas oraz p. Anny Szczęsny udały się na lodowisko do Grodziska Górnego. Uczniowie obydwu klas zebrali się przed MOSiR-em i autokarem o godzinie 9.20 wyjechali w stronę Grodziska. Po dotarciu na miejsce, otrzymali łyżwy (wcześniej zarezerwowane) i mogli wchodzić na lodowisko. Niektóre dzieciaki były nieco przerażone bowiem po raz pierwszy założyły łyżwy. Po kilku wskazówkach od nauczycieli, jak należy jeździć wszyscy z zapałem rozpoczęli swoją przygodę na lodowisku. Nie obeszło się bez upadków i potknięć, ale nikt się nie poddawał. Wszyscy dobrze się bawili. Po dwóch godzinach zabawy udaliśmy się na obiad do pobliskiej Pizzerii u Mareckiego. Tam każdy zamówił sobie to, na co miał ochotę. Po krótkim odpoczynku i zaspokojeniu głodu wróciliśmy cali i szczęśliwi do domu.
Wyjazd był bardzo udany, zajęcia sportowe połączone z rekreacją w pełni wynagrodziły dzieciom inne szkolne przedmioty, które w danym dniu ich ominęły. Bo jak to mówią: „Miło szaleć, kiedy czas ku temu”- a jak tu nie jechać na łyżwy, gdy zima i pogoda dopisują?

K. Bigas, T. Bigas

 
          


 

W grudniu uczniowie z klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Sarzynie udali się na trzydniowy pobyt do Ośrodka Caritas w Rajskiem w Bieszczadach. Wyjazd zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej miał na celu przygotować młodych ludzi do działalności w wolontariacie. Każdego dnia uczniowie spędzali czas na zabawach integracyjnych, zajęciach warsztatowych, modlitwie i wspólnych posiłkach. Pobyt w ośrodku przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest niesienie bezinteresownej pomocy innym. Opiekę nad uczniami sprawowali opiekunowie Szkolnego Koła Caritas Pani Beata Boguń i Wiesława Piestrak.

B. Boguń

 

Uczniowie klas trzecich na wycieczce Mikołajkowej w Lego Education Innovation Studio czyli Campus Naukowy Zawrót Głowy w Rzeszowie. Jest to lokal w którym prowadzona jest edukacja i zabawa z użyciem klocków LEGO®Education. Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie budowali kreatywne roboty oraz odkrywali naukę podczas warsztatów fizycznych, a także wspaniale bawili podczas pobytu w Kręgielni Galaktyka. Na koniec czekała na nas miła niespodzianka Pizza!!! Pełni wrażeń i z uśmiechem wróciliśmy do domu.

 

 

20 września uczniowie z klasy VI a i VI d uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa.
Celem wyjazdu do stolicy Podkarpacia był park trampolin FlyPark - jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Podkarpacia. Kapitalne połączenie sportu i ogromnej porcji pozytywnej energii. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, zjeżdżalni, strefy byk, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami ze ścianką wspinaczkową. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Po tak dużym wysiłku fizycznym uczniowie udali się do McDonald’s, a następnie autobusem wrócili bezpiecznie do domu.
W drodze powrotnej rozlosowaliśmy nagrody pamiątki z FlyParku czyli bransoletkę i smycz.
Nagrody otrzymali:
Zuzanna Magolan – klasa VIa
Marco Assal Nasim – klasa VId
Gratulujemy.
Organizatorem wycieczki była p. Monika Ożóg i p. Anna Wasiuta.
Opiekunami uczestników byli nauczyciele: Grzegorz Jakubowski, Anna Wasiuta, Anna Szczęsny.
 

W środę (23 października 2019 r.) klasa 8b wraz z opiekunami – wychowawcą panią Justyną Rurak oraz panem Grzegorzem Jakubowskim wybrali się na rowerową wycieczkę do Woli Zarczyckiej, gdzie znajduję się najmniejszy rezerwat przyrody w Polsce – „Kołacznia”. Wycieczka miała charakter integracyjny – klasa chciała lepiej poznać się ze swoją nową wychowawczynią, a zarazem miała okazję wykazać się aktywnością i zaangażowaniem w grupie, poprzez wspólne gry i pomoc koleżeńską. Pomimo mglistej aury wszyscy aktywnie spędzili środowe przedpołudnie i posilili się smaczną kiełbaską z ogniska.smile

FOTO

8 października uczniowie klasy 7a i 6b, pod okiem swoich wychowawczyń, wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na piękny i sentymentalny film pt. „BYŁ SOBIE PIES 2”, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Po filmie był ciąg dalszy atrakcji zaplanowanych na ten dzień. Wszyscy pojechali do FABRYKI CZEKOLADY „COCO DE MER”, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych i mogli nacieszyć swoje podniebienie, popijając cieplutką - bardzo słodką czekoladę.
Wyjazd był bardzo udany, pełen emocji, radości i z pewnością niezapomniany.

/M. Kusy/

Dzisiaj jest r.

Imieniny: