Rozpoczęliśmy kolejny rok przygody z projektem Erasmus+ „Colourful numbers”.

Zwarci i gotowi do wytężonej pracy zaczynamy kolejną przygodę. Tym razem mieliśmy okazję spotkać się po raz szósty na online meeting na platformie Microsoft Teams. W spotkaniu brali udział koordynatorzy z państw takich jak Czechy, Włochy, Turcja, Rumunia, z którymi od początku bierzemy udział w projekcie. Polskę reprezentowała Pani Anna Wasiuta, Pani Aneta Gnatek i Pan Aleksander Dubiel.

Uczestnicy projektu, nasi uczniowie dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy nad projektem w końcu będą mieli okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami z krajów Europejskich. Czeka ich wspaniała przygoda ponieważ już wkrótce 26 września pięcioro z nich wraz z nauczycielami Panią Anną Wasiutą i Anetą Gnatek ruszają w pierwszą podróż do Czech (miejscowość Zlin). Wyjazd zaplanowano na pięć dni, a w planie wspaniałe atrakcje, których nie możemy się już doczekać. Uczestnicy projektu mają zapewniony nocleg w hotelu wraz z wyżywieniem. Na spotkaniu online omówiliśmy program wizyty oraz zasady bezpieczeństwa panujące w Czechach. Wyjeżdżamy 26 września (niedziela), a oficjalny program od 27 września do 1 października 2021 r. przedstawiamy poniżej. Uczniowie, którzy zostali zaszczepieni powinni zabrać ze sobą paszport covid-owy, natomiast pozostali powinni wykonać PCR lub antigen test dwa dni przed wyjazdem. Ponadto należy zarejestrować się na stronie podanej przez koordynatora Czech w czym napewno pomożemy naszym uczniom. W programie przewidziano m. in. zwiedzanie szkoły, warsztaty dla uczniów i nauczycieli, wycieczki po Zlin, Brno oraz wyjazd w góry Pustevny w czeskich Beskidach, gdzie czeka nas „spacer w chmurach“. Na zakończenie oficjane pożegnanie uczestników projektu i wręczenie certyfikatów. Nie możemy doczekać się wyjazdu. Do zobaczenia Czechy... już wkrótce.

Anna Wasiuta

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie

Autobus z Judaszówki - godz. 720, powrót godz. 1100  

730- zbiórka w holu szkoły  (kl. 7-8)

800 - Msza Święta w kościele
 ----------------------------------------------------------------

830 - zbiórka w holu szkoły  (kl. 1-6)

900 - Msza Święta w kościele
----------------------------------------------------------------

Po Mszy Św. spotkanie z wychowawcami w klasach.

 

Świetlica szkolna sprawuje opiekę 630- 1545

UWAGA!

Obiady nie będą wydawane w dniu 1 września 2021r.

 

 

Podpisane pomoce plastyczne, które będą w szkole.

plastelina 12 kolorów

farby plakatowe i akwarele 12 kolorów , kubek na wodę

- 3 pędzle o różnej grubości

- kredki świecowe bambino

- pastele olejne 16 kolorów

- klej w sztyfcie

- 2 papiery kolorowe tzw. wycinanki A4

- 2 bloki techniczne białe A4

- 2 bloki techniczne kolorowe A4

- 2 bloki rysunkowe kolorowe  A4

- 1 blok techniczny biały A3

- 1 blok techniczny kolorowy A3

- 2 teczki formatu A4 na prace plastyczne

- podkładka A3

Piórnik, a w nim ZAWSZE:

- 2 ołówki miękkie HB

- gumka do mazania

temperówka z pojemnikiem

- kredki ołówkowe 12 kolorów

- nożyczki zaokrąglane

- klej w sztyfcie

- linijka

Zeszyty podpisane na przedniej okładce:

- 1 zeszyt  32 kartkowy A4 (duży zeszyt) do edukacji polonistycznej  w kolorową liniaturę

- 1 zeszyt do edukacji  matematycznej 16 kartkowy w kratkę

Strój na zajęcia sportowe:

- biała koszulka, ciemne spodenki              

- obuwie zmienne z jasną podeszwą

Strój zapakowany w podpisany woreczek

Wychowawcy klas pierwszych

 

 

 

 

 

Radosne Sześciany to świetna zabawka intelektualna dla dzieci. Uczniowie uczęszczający do świetlicy naszej szkoły mogły się o tym przekonać. Dzieci rozwijały wyobraźnię geometryczną płaską i przestrzenną układając Happy Cube Original. Dzięki tym łamigłówkom edukacyjnym dodatkowo ćwiczyły koncentrację, zmysł obserwacji, logikę myślenia oraz ogólną sprawność manualną. Zajęcia z wykorzystaniem Radosnych Sześcianów prowadziła pani Natalia Słomiany. Łamigłówki zostały zakupione w ramach projektu „Geometrycznie–Logicznie” realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie, który otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku.

               

 

 

Kiedy wiosna przystroiła zielenią i kwieciem ziemię, kiedy radość, że znów możemy być razem, wlała się w nasze serca...przyszedł czas na szkolną wycieczkę.
9 czerwca wyruszyliśmy - uczniowie klas 6c, 7c i 7d - w podróż do Sandomierza. Wycieczka rozpoczęła się rejsem statkiem po Wiśle i podziwianiem grodu wzniesionego na siedmiu wzgórzach od strony rzeki. Następnie pod opieką przewodnika poszliśmy odkrywać tajemnice miasta zwanego "małym Rzymem". Najpierw przespacerowaliśmy się Wąwozem Królowej Jadwigi, w którym zaatakowały nas krwiożercze komary. Potem, po przejściu przez Ucho Igielne, czyli Furtę Dominikańską, wkroczyliśmy do urokliwego miasta i brukowanymi uliczkami dotarliśmy do rynku, gdzie urzekł nas XIV-wieczny ratusz oraz otaczające rynek przepiękne kamienice. Kolejnym punktem programu było przejście trasą podziemną. Następnie z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej oglądaliśmy panoramę Sandomierza. Później poszliśmy do Zbrojowni Rycerskiej, w której mogliśmy się poczuć jak prawdziwi rycerze, wkładając ciężkie kolczugi, zbroje i hełmy lub jak księżniczki, przymierzając średniowieczne suknie.
W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w Baranowie Sandomierskim, gdzie zwiedziliśmy piękny XVI-wieczny zamek nazywany "małym Wawelem".
Dzień pełen wrażeń (ze specjalnie zamówioną słoneczną pogodą) pozostanie w naszej pamięci na długo.
Monika Ożóg, Iwona Rejman, Aneta Gnatek

Galeria foto

 

 

Podkategorie