Już w najbliższą środę naszą szkołę odwiedzi drużyna Pho3nix z warsztatami edukacyjno – sportowymi dla dzieci. Podczas warsztatów dzieci będą mogły osobiście spotkać się z brązowym medalistą mistrzostw świata w pływaniu Janem Świtkowskim, sprawdzić swoje predyspozycje oraz poznać nowe dyscypliny. A to wszystko w pełnej pozytywnej energii atmosferze.
https://youtu.be/bhUh3_UFJOw

 

 

 

 

Po prawie miesięcznej przerwie kolejna inspiracja, Matematyczny Escape Room „List od Mikołaja” Uczniowie klasy 8C i 8D otrzymali list od samego Świętego Mikołaja, który postanowił, że te święta spędzą w szkole. Nie godząc się na to postanowili wydostać się z sali lekcyjnej i wrócić do domu. Podzieleni na pary odnaleźli zagadki pochowane uprzednio w sali. Rozwiązując zadania otrzymali odpowiedzi, które należało zakolorować w kodzie, otrzymanym od nauczyciela. Tematem zagadek były graniastosłupy i ostrosłupy. W kodzie Mikołaj ukrył hasło w języku angielskim, które prowadziło do odnalezienia klucza oraz słodkiej niespodzianki przygotowanej przez nauczyciela matematyki. Dziękuję za wspaniałą zabawę i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!

/Anna Wasiuta/

Galeria

 

 

Listopad to kolejna zagadka i poszukiwania klucza w ramach innowacji Matematyczny Escape Room „Księżniczka Algebra – ukryty skarb” Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych rozwiązują serię zagadek związanych z rachunkiem algebraicznym i równaniami. Odpowiedzi prowadzą ich do skarbca, w którym ukryty jest klucz.

/Anna Wasiuta/

 

 

 

 

 

 

W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas 1-3, którzy zbudowali i zaprogramowali z klocków Lego WeDo świąteczne roboty m.in. renifera, Mikołaja na saniach, choinkę, szopkę bożonarodzeniową. Nastrój świąteczny zagościł podczas zajęć z robotyki oraz niesamowita kreatywność uczniów.

/E.Pinderska/

FOTO - więcej

 

 

 

Razem na Święta to inicjatywa, której celem jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. W ramach akcji nasi uczniowie samodzielnie wykonali ozdoby i kartki świąteczne, które zostały przekazane seniorom.

 

 

 

Podkategorie