W czwartek 15 grudnia uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą i nauczycielami naszej szkoły udali się na wyjazd Mikołajkowy do Rzeszowa. Głównym punktem wycieczki był wzruszający film "Wielki zielony krokodyl domowy", poprzedzony ciekawą lekcją o życiu krokodyli zorganizowaną przez kino Helios. Po seansie uczniowie udali się do restauracji. Drogę powrotną do domu umilił nam film, który mogliśmy obejrzeć w autobusie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Anna Wasiuta
Ewa Zygmunt-Dec
Wiesława Piestrak

 

 

 

 

W środę 19 października uczniowie klas piątych rozpoczęły dwudniową przygodę od zwiedzania Zespołu Pałacowo – Parkowego w Kurozwękach oraz Ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. W kolejnej części wycieczki czekała ich niemała wspinaczka na Święty Krzyż, gdzie mieli okazję zobaczyć Klasztor, a wnim Muzeum Misyjne, Sanktuarium Krzyża Św. oraz Muzeum Przyrodnicze. W drodze powrotnej ze Świętego Krzyża zastał ich deszcz i opanował głód, stąd udali się do Hotelu ECHO na obiadokolację i zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyli do Centrum Nauki Da Vinci, gdzie uczniowie mieli okazję przekonać się, że nauka może być świetną zabawą. W dobrych humorach wsiedli do autokaru i udali się do ostatniego już punku naszej wycieczki, czyli Zamku Królewskiego w Chęcinach. W godzinach wieczornych, trochę zmęczeni, ale zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu.

Anna Wasiuta
Małgorzata Kusy
Piotr Kopacz

 Galeria

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klas 2a i 2c pod opieką wychowawców wybrali się 20 października br. do Strefy Rozrywki „Powerland” w Biłgoraju.

Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania podczas pobytu w centrum zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Jednak zabawa nie była tego dnia jedyną atrakcją, ponieważ dzieci w tym dniu uczestniczyły także w warsztatach wyrabiania i pieczenia pizzy. Każde dziecko samodzielnie przygotowało własną pizzę, począwszy od wyrobienia ciasta do wyboru składników. Następnie na wszystkich czekała sala zabaw, w której mieszczą się różne atrakcje. Dzieci aktywnie i miło spędziły czas m.in na zjeżdżalniach, wspinaczce, trampolinach, basenie z kulkami i piankami. Największą radość sprawiła im kilkupoziomowa konstrukcja składająca się z labiryntu, rur i kilku przejść.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń.

G. Szymańska

,

 

W ciepły czerwcowy dzień uczniowie klasy 1a i 2a wyjechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Osady Słowiańskiej oraz Parku Owadów i Pajęczaków w Stobiernej koło Dębicy. Rozpoczęliśmy swój pobyt warsztatami Etymologicznymi. Potem udaliśmy się do Parku Owadów i Pajęczaków, gdzie  dzieci mogły podziwiać  17 figur  różnych owadów, których można spotkać w pobliskich lasach i gospodarstwach domowych. Zwiedziliśmy ponad 1000-letnią osadę słowiańską, która mieści się w kompleksie Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach z lepienia gliny. Atrakcją było strzelanie z łuku. W starej chłopskiej chacie uczniowie rozpoczęli przygodę z warsztatami kulinarnymi. Dzieci nauczyły się piec proziaki na ponad 100-letnim piecu z blachą, na której  same układały własne placki. Na zakończenie naszego pobytu zjedliśmy pyszne kiełbaski. Pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

Opiekunowie wycieczki:

Joanna Zawadzka, Elżbieta Pinderska,

Agnieszka Chowaniec, Izabela Morska

 

 

 

 

7 czerwca uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej w ramach projektu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu ”Poznaj Polskę”. Wraz z przewodnikiem zwiedzili zabytki starego Krakowa m.in. Bazylikę Mariacką, Wawel, Sukiennice, Bramę Floriańską, Barbakan, Wzgórze Zamkowe, Katedrę, Dzwon Zygmunta oraz groby królewskie, w tym grób pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich. Nie obyło się bez odwiedzin Smoka Wawelskiego i jego Smoczej Jamy, która wywarła na dzieciach duże wrażenie. Pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała także legendy, np. o rycerzach zaklętych w gołębie, które są atrakcją krakowskiego rynku. Po smacznym obiedzie uczniowie zobaczyli Prywatne Apartamenty Królewskie, po czym udali się na pyszne lody.

Zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń, cali i zdrowi w godzinach wieczornych wrócili do domu.

Opiekunowie wycieczki:
A. Wasiuta, M. Kusy, D. Małysa, K. Młynarski

Galeria

 

 

 

 

W dniu 02.06.2022 nasza klasa (VIIa) udała się na wspaniałą wycieczkę. Mimo, że wyjazd odbywał się do dobrze znanego nam miejsca, a mianowicie do Rzeszowa, zobaczyliśmy nowe miejsca, których dotąd nie znaliśmy. Sam dojazd sprawił, że wycieczka stała się ciekawsza, ponieważ wybraliśmy się na nią pociągiem. Po przyjeździe udaliśmy się do celu naszej wycieczki - piwnic rzeszowskich. Przed wejściem, postanowiliśmy zobaczyć jeszcze jedną rzecz, mowa tu o fortepianie zewnętrznym, który znajduje się na miejskim rynku. Dookoła znajdowały się ławki, na których można było przysłuchiwać się pięknym utworom, granym przez przechodniów. Chwilę później zaczęliśmy zwiedzanie piwnic. Poznaliśmy legendę o powstaniu nazwy miasta oraz oglądaliśmy jak Rzeszów wyglądał za czasów pierwszych władców. Nasze zwiedzanie podsumowywały quizy i gry na tabletach interaktywnych. Za poprawne odpowiedzi otrzymywaliśmy punkty zwane "dukatami" i mogliśmy je porównać z innymi grupami. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na lody, które jeszcze bardziej osłodziły nam ten dzień. Podczas powrotu rozmawialiśmy i dzieliliśmy się naszymi wrażeniami z wyjazdu.

Emilia Kiełbowicz

Galeria