Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pod opieką pani przewodnik uczniowie obejrzeli różnorodnie udekorowane choinki, odzwierciedlające style obowiązujące w różnych krajach na przestrzeni wieków (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Mogli podziwiać setki oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznali tajniki oraz etapy powstawania bombek. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, dzięki którym uczniowie mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie uczniowie otrzymali bombki choinkowe, które wcześniej sami ozdabiali.
/Elżbieta Pinderska/
Mikołajki w listopadzie…dlaczego nie?
23 listopada 2021 r. czerwony świąteczny autobus zabrał uczniów klasy 4a do kina Helios w Rzeszowie na seans filmowy „Ron Usterka”. Przed seansem mieliśmy okazję obejrzeć wystawę klocków lego oraz zakupić drobny poczęstunek. Cała sala kinowa była wyłącznie do naszej dyspozycji co było dla uczniów miłym zaskoczeniem. „Ron Usterka” to opowieść o dorastaniu w zdominowanym przez technologię świecie, samotności wśród współczesnej młodzieży czy wykluczeniu ze względów ekonomicznych. Oglądaliśmy go, nie tylko ocierając łzy wzruszenia, ale też trzymając się za bolący od śmiechu brzuch.
Po seansie udaliśmy się na Mikołajkowy poczęstunek, a po nim do autobusu gdzie Mikołaj zostawił dla nas słodką niespodziankę.
Dzień pełen atrakcji zakończyliśmy zabawą andrzejkową.
Anna Wasiuta
Dwudniowa wycieczka do Warszawy „Poznaj Polskę”
W dniach 24 - 25 listopada uczniowie klasy VII A, B i C wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy był Stadion Narodowy, gdzie młodzi fani piłki nożnej mogli podziwiać z trybun stadionu okazałą budowlę oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Następną atrakcją było Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdującego się w Świątyni Opatrzności Bożej. Młodzież miała możliwość zapoznać się z historią życia tych dwóch wybitnych postaci polskiego Kościoła. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w pierwszym dniu wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, które zapewniło uczniom wiele wrażeń poprzez samodzielne prowadzenie doświadczeń naukowych poznając otaczającą nas naturę oraz wszechświat. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na obiadokolację oraz nocleg do Eko hotel Wiktoria w Szymanowie.
Następny dzień rozpoczęliśmy smacznym śniadaniem, a następnie wybraliśmy się z przewodnikiem do Łazienek Królewskich. Choć o tej porze roku powietrze jest już chłodne, to za to pogoda wynagrodziła nas pięknym słońcem, które pozwoliło nam uchwycić na fotografiach piękno Łazienek Królewskich. Po około godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na Stare miasto w Warszawie, gdzie mogliśmy zobaczyć otaczające kolorowe kamieniczki oraz syrenkę warszawską. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Królewski – Rezydencja Królów, gdzie zwiedziliśmy apartamenty królewskie wraz z salą tronową oraz dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o których opowiadał przewodnik. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie mogliśmy zobaczyć komnaty królewskie, oraz podziwiać piękną iluminację świetlną, połączoną z muzyką, która sprawia piękne wrażenie oświetlając dokoła zamku przylegający park.
Tym oto sposobem zakończyliśmy zwiedzanie warszawskich atrakcji i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
/Grzegorz Jakubowski/
21 października 2021r. po południu klasy 6b i 7c udały się autokarem na niezapomnianą noc – „Piżama party” do parku trampolin „Grawitacja” w Rzeszowie. Tam czekało ich całonocne szaleństwo. Były trampoliny, park linowy, różne gry i zabawy oraz seans filmowy w śpiworach. Wszystko to pod czujnym okiem wychowawczyń: pani Katarzyny Bigas i pani Anety Gnatek oraz trenerów z parku.
Była również kolacja – pizza i jak przystało na kino- popcorn. Po seansie filmowym wszyscy ułożyliśmy się w śpiworach do snu. Wspólnym rozmowom jednak nie było końca i zastał nas świt. Po porannej toalecie było wspólne śniadanie, które dodało nam sił i energii. Ponownie ruszyliśmy na trampoliny i park linowy – kto na co jeszcze miał ochotę. Żal było jechać, ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy.
To była niezapomniana zabawa. Taka noc nie zdarza się często, a my będziemy ją długo pamiętać.
K. Bigas
A. Gnatek
Młodzież z klas ósmych naszej szkoły w dniach 11-13 października 2021 r. wzięła udział w wyprawie rekolekcyjnej w Bieszczady. Podczas trzydniowej wyprawy kandydaci do sakramentu bierzmowania mieli okazję podziwiać piękno bieszczadzkich krajobrazów okraszanych rozmaitymi kolorami jesiennej aury, a przy okazji w pięknie przyrody odkrywać dobroć i miłość Boga Stworzyciela. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Rynek Galicyjski; Szybowisko Bezmiechowa, Ruiny Klasztoru i wieża widokowa w Zagórzu, Komańcza Klasztor Nazaretanek – miejsce internowania Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, startowisko i schronisko Smolnik oraz Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Nocleg, posiłki oraz program rekolekcyjny realizowane były w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie w Rzepedzi.
Każde rekolekcje są inne. Każde są szansą. Każde stają się wyzwaniem. Są darem a jednocześnie zobowiązaniem. Rekolekcyjna zaduma była szansą, aby dojrzalej spojrzeć na dar Ducha Świętego, którego kandydaci mają otrzymać w sakramencie bierzmowania już w niedługim czasie. W rekolekcjach chodzi o to, aby dopuścić Pana Boga do głosu. Pojechaliśmy posłuchać Pana, usłyszeć Go serio, bez żadnego "ale"... ON nie przychodzi, aby "udowadniać"; przybywa, aby wskazywać.