Wydarzenia
W związku z epidemią koronawirusa wszystkie konkursy i zawody organizowane przez naszą szkołę odbędą się w innych terminach lub zostaną odwołane. Zbiórka butelek w ramach konkursu "Zielona Gmina 2020" została przełożona na inny termin. Termin Podkarpackiego Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego został przesunięty na 28 kwietnia. Może on ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji.

Zdrowy tydzień rozpoczął się od wycieczki do przetwórni owocowo-warzywnej „Owocowe smaki” w Nowej Sarzynie. Dzieci dowiedziały się co to jest żywność ekologiczna, jak wygląda produkcja soków, kiszonek i suszonych jabłek. Na koniec mogły skosztować soków oraz hitu wycieczki - chipsów jabłkowych.

Kolejnego dnia do klasy zaprosiliśmy szkolną higienistkę. Uczyliśmy się jak skutecznie myć ręce. Dowiedzieliśmy się, że aby być zdrowym należy dbać o odporność organizmu zdrowo się odżywiając, dbać o higienę, i ubierać się adekwatnie do pogody.

Kolejnym punktem zdrowego tygodnia była lekcja, na której dzieci zapoznały się z ważnymi w diecie składnikami odżywczymi. Przeprowadzony został również klasowy turniej wiedzy, który wyłonił ekspertów do spraw dobrych i złych składników spożywczych. Nie zapomnieliśmy również o wodzie. Dzieci dowiedziały się że picie wody jest bardzo ważne. Na lekcji zostały przeprowadzone proste doświadczenia z wodą, a na koniec uczniowie wykonali „Wodolubka” - postać, która ma im przypominać o piciu wody.

Na zakończenie zaprosiliśmy do naszej klasy dietetyczką Panią Monikę Kozioł z MK Dietetyk w Nowej Sarzynie. Pani Monika opowiedziała dzieciom jakie są skutki złej diety. Oraz wspólnie z dziećmi przeliczała ile jest cukru w popularnych słodyczach, a ile w ich zdrowych odpowiednikach. Pomogła też dzieciom ułożyć zbilansowane posiłki.

/M. Kiełbowicz, D. Gnatek/

 

KLASA VII

Katarzyna Okleja

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku

Jan Habigier  

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

Paweł Mierzwa 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

KLASA VIII

Tomasz Puzio

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żołyni

Dawid Maziarz

Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Nisku

Mateusz Weremiński

Szkoła Podstawowa w Brzózie Stadnickiej

Maciej Krawiec

Zespół Szkół w Nowej Sarzynie

Maria Gnatek

Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej

Karol Chudzik

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

KLASA I Szkoły Ponadpodstawowej

Monika Szczepańska

II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

Anita Gumieniak

I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie

Piotr Szpila

Liceum Ogólnokształcące w Żołyni

 


Część zajęć laboratoryjnych w ramach konkursu Koloratorium Śnieżki jest już zrealizowana. Dzięki temu nasza pozycja w rankingu szkół biorących udział w konkursie znacznie wzrosła. O efektach naszej pracy możecie przekonać się w galerii na stronie KOLORATORIUM.PL lub oglądając naszą fotorelację. Wy też możecie zdobywać dodatkowe punkty dla szkoły rejestrując się na stronie KOLORATORIUM i rozwiązując quizy albo indywidualnie wykonując pracę plastyczną lub literacką.

Do tej pory przeprowadziliśmy doświadczenia:

  • Sekrety drzew - mydło z kasztanów
  • Jak nie dać się oszukać? - skrobia w produktach spożywczych
  • Jak wykryć białko na miejscu zbrodni?
  • Dwutlenek węgla – niebezpieczny przeciwnik
  • Genetyczny odcisk palca – DNA
    W najbliższym czasie czeka nas jeszcze kilka fascynujących eksperymentów.

Galeria

 

 

Nabór do klas pierwszych
Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nowej Sarzynie
w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie na rok szkolny 2020/2021

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

  • ZAPISÓW (formularz ZGŁOSZENIE) – jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybierają szkołę obwodową lub
  • REKRUTACJI (formularz WNIOSEK) – jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybierają szkołę inną niż obwodową.

Zapisy oraz rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej–Curie w Nowej Sarzynie w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie rozpoczyna się 2 marca 2020 r. i trwa do 20 marca 2020 r.

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie, w którym jest ono zameldowane, wystarczy, że wypełni formularz–ZGŁOSZENIE.
W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu (dziecko jest zameldowane w innym obwodzie), wypełnia formularz-WNIOSEK.
Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie określa się kryteria (Uchwała nr XLIV/254/2017 Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie z dnia 27 marca 2017r, znajdująca się w dokumentach do pobrania).

Zgłoszenia i wnioski dostępne są również w sekretariacie szkoły oraz w Przedszkolu Jedyneczka i Przedszkolu Niezapominajka.

Ważne! Prosimy o dołączenie bilansu sześciolatka do dokumentacji o przyjecie dziecka do klasy I oraz klauzulę informacyjną dla rodziców Z.S. (RODO).

Można od razu zapisać dziecko do świetlicy oraz stołówki szkolnej.

Dokumenty do pobrania:

 

 

Podkategorie

Dzisiaj jest r.

Imieniny: