W dniu 19.10.2021r. odbyła się się w naszej szkole akcja charytatywna w ramach programu "Face To Face With The World" w celu pomocy dzieciom z Ugandy ze szkoły w Jinja. W ramach akcji były sprzedawane ciasta, drożdżówki i inne słodkości. Pozyskane w ten sposób środki pieniężne zostały przekazane na posiłki dla dzieci oraz remont szkoły w Jinja w Ugandzie.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę szczytną akcję, tj. Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom. Jesteśmy wdzięczne Rodzicom zarówno za przygotowanie ciast jak też i przekazanie dzieciom pieniędzy na zakup słodkości. Cieszymy się, że ta akcja charytatywna spotkała się z tak miłym i przychylnym odzewem.
Uczniowie z klasy 1c wykonali również piękne plakaty, pt. „Warto pomagać”.
Marta Kiełbowicz, Katarzyna Michta - Ożóg
 

 

Uczniowie klas 1a, 2a, 3a, 3b,  w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Nauka w plecaku.  Projekt jest kontynuacją  poprzedniego roku szkolnego. 
Odwrócona lekcja? A czemu nie.  Zaproponowane lekcje na żywo  na kanale youtube to źródło edukacyjnych  inspiracji. Można je oglądać wspólnie z uczniami i przeprowadzić lekcje w oparciu o nie.
 

 

Uczniowie klasy 1a, 2a, 3a, 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Z EKOLOGIĄ NA TY.
Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowanego przez MEN kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.)
 
Koordynatorzy projektu: Bożena Bieńkowska, Marzena  Paul, Elżbieta Pinderska, Joanna Zawadzka wychowawcy klas 1-3.
 

 

Młodzież z klas ósmych naszej szkoły w dniach 11-13 października 2021 r. wzięła udział w wyprawie rekolekcyjnej w Bieszczady. Podczas trzydniowej wyprawy kandydaci do sakramentu bierzmowania mieli okazję podziwiać piękno bieszczadzkich krajobrazów okraszanych rozmaitymi kolorami jesiennej aury, a przy okazji w pięknie przyrody odkrywać dobroć i miłość Boga Stworzyciela. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Rynek Galicyjski; Szybowisko Bezmiechowa, Ruiny Klasztoru i wieża widokowa w Zagórzu, Komańcza Klasztor Nazaretanek – miejsce internowania Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, startowisko i schronisko Smolnik oraz Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Nocleg, posiłki oraz program rekolekcyjny realizowane były w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie w Rzepedzi.

Każde rekolekcje są inne. Każde są szansą. Każde stają się wyzwaniem. Są darem a jednocześnie zobowiązaniem. Rekolekcyjna zaduma była szansą, aby dojrzalej spojrzeć na dar Ducha Świętego, którego kandydaci mają otrzymać w sakramencie bierzmowania już w niedługim czasie. W rekolekcjach chodzi o to, aby dopuścić Pana Boga do głosu. Pojechaliśmy posłuchać Pana, usłyszeć Go serio, bez żadnego "ale"... ON nie przychodzi, aby "udowadniać"; przybywa, aby wskazywać.

Galeria

 

W ostatnim tygodniu września w naszej szkole miał miejsce Tydzień Języków, w którym uczniowie naszej szkoły tworzyli plakaty przedstawiające język i kultury różnych państw. Mieli również okazję brać udział w licznych aktywnościach związanych z poznawaniem nowym kultur oraz tradycji państw, które dla wielu z nich dotąd były nieznane. Dla najbardziej zaangażowanych klas przygotowano vouchery na "Dzień bez pytania" po burzliwych obradach jury wyłoniono zwycięzców:
Klasa 5c
Klasa 6a
Klasa 7a
Gratulujemy! 🙂

Galeria

 

Podkategorie