22 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku odbył się XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, w którym wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie: Aleksandra Kusiak z kl.5b, Amelia Sroka z \ kl.6a, Milena Wielgus z kl.7a oraz Daria Dmitrowska z kl.7c. Dziewczęta zaprezentowały utwory w języku angielskim i francuskim. Za udział w konkursie wykonawcy otrzymali dyplomy. Daria Dmitrowska za wykonanie piosenki w języku francuskim "Derniere Dance" otrzymała II miejsce. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie: Halina Mryc-Noga, Aleksander Dubiel, Agnieszka Chowaniec i Sylwia Łyko otrzymali podziękowania za przygotowanie uczennic do XIV Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Leżajsku.

 

 

 

26 maja 2024r.w Bazylice OO. Bernardynów w LeZajsku odbył się XXI Regionalny i XV Podkarpacki Przegląd Pieśni Maryjnej "Znak Nadziei", w którym wystąpił szkolny zespół wokalny "Mały Amadeusz" ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie. Uczestnicy wykonali dwa piękne utwory "Śladami Maryi" i "Ku niebu swe serce zwróć". Nad całością czuwały Panie: Halina Mryc-Noga i Małgorzata Kusy.

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno-ekologiczny pt. „Odnawialne źródła energii” organizowany dla uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej został rozstrzygnięty! Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką OZE – odnawialnych źródeł energii. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić ich uwagę na rolę zielonej energii w naszym codziennym życiu, a także jej istotny wpływ na naszą przyszłość i przyszłość kolejnych pokoleń. Komisja konkursowa na czele z dyrekcją I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie wyłoniła trzech laureatów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe m.in. plecaki turystyczne oraz książki, które na pewno przydadzą się na najbliższe wakacje.

Oto lista zwycięzców:

  • – Groman Weronika – klasa 8a
  • – Kołtun Mateusz – klasa 7a
  • – Łach Patryk – klasa 7a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Anna Wasiuta/

 

 

 

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nowej Sarzynie organizuje akcję ZBIERAMY PLUSZAKI. Będzie ona polegała na tym, że przynosimy nowe lub używane (ale w bardzo dobrym stanie) pluszaki i mleko w proszku z długim terminem przydatności. Przekazane dary, trafią do placówki misyjnej sióstr michalitek w Kamerunie, które na co dzień otaczają opieką najbardziej potrzebujących.

Termin akcji 27 maja - 7 czerwca 2024r. Pluszaki należy dostarczyć do holu szkoły gdzie znajduje się pudełko, do którego można włożyć przyniesione dary.

Więcej informacji o akcji: https://misje.grodzisko.com/potrzeby/zbieramy-pluszaki. Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji.

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

 

 

 

25.05.2024 na obiektach "Orlika" w Nowej Sarzynie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej. Szkoła podstawowa w Nowej Sarzynie zajęła 3 miejsce.
Skład drużyny: Bigas Filip, Dec Marcin, Dzik Miłosz, Dziobak Hubert, Kucharzak Kacper, Łyko Aleksander, Mieleszko Xavier, Mołdoch Jakub, Sajdłowski Szymon, Siuzdak Kacper.
Opiekun: Krzysztof Młynarski
 
 
 
 

Podkategorie