Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
zapraszam wszystkich chętnych uczniów do  wspólnej zabawy, której celem jest rozwiązanie zagadki czytelniczej.

 

ZADANIE KONKURSOWE:
Pobaw się w detektywa i wytrop w podanym niżej tekście tytuły książek polskich autorów. Za każdy prawidłowo odgadnięty tytuł lektury można zdobyć 1 punkt, a za podanie jej autora dodatkowy punkt.

Tytuły wytropionych książek zapisz ładnie na podpisanej kartce (imię i nazwisko, klasa) i wrzuć do skrzynki znajdującej się na II piętrze przy tablicy: „Kącik dla ucznia”
lub przynieś do sali 209.

Termin: 21 – 26 lutego 2024r.

 

organizatorka konkursu
polonistka Małgorzata Kusy

Do dzieła!

POWODZENIA!

 

Dziwna wizyta

  Wczoraj przyjechała do nas ciocia Anielka, która podczas koleżeńskiego spotkania nad morzem wygrała kapelusz za 100 tysięcy złotych. Powiedziała, że chętnie go sprzeda, żeby mieć pieniądze na wakacje z duchami. Marzy również o odbyciu niezwykłej podróży za jeden uśmiech. Chciałabym wyruszyć razem z ciocią, żeby spotkać tego obcego latarnika i wspólnie odnaleźć zaczarowaną zagrodę, a w niej rosnące magiczne drzewo. Kto wie, może spotkamy po drodze pana Tadeusza, który przyjaźni się z Karolcią? A może uda nam się usłyszeć utalentowanego Janka Muzykanta, który lubił słuchać katarynki? Ciocia opowiedziała mi też o przygodach Koziołka Matołka, o niesamowitej akademii pana Kleksa oraz o niezwykłym psie, który jeździł koleją.

     Kiedy powtórzyłam usłyszane historie w klasie, Asiunia powiedziała, że jestem kłamczucha, a Ewa to panna z mokrą głową i że pomóc nam może tylko Tytus, Romek i A’Tomek. Słysząc te słowa, Kajko i Kokosz krzyknęli: Zemsta!
Na szczęście zadzwonił dzwonek i przyszedł nasz cudowny nauczyciel pan Wołodyjowski.