SP Nowa Sarzyna zajęła I miejsce w piłce nożnej chłopców w zawodach, które odbyły się 27.05.2023r w Nowej Sarzynie. Chłopcy awansowali do zawodów powiatowych, które również odbędą się w Nowej Sarzynie. Gratulujemy awansu.
Opiekun: K. Młynarski 
 
 

 

20 maja 2023 roku w Woli Zarczyckiej w przysiółku Kołacznia odbył się „Bieg o Kwiat Azalii”. O godz. 14.45 i 15.00 w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewcząt, wystartowali zawodnicy pokonując trasę na dystansie 400m i 800m. Wśród chętnych zawodników znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły.

W młodszej kategorii wiekowej wystartowali:

Martyna Drożdżal klasa IV B -  II miejsce na podium

Mariola Drożdżal IV B

Sara Bigas IV B

Antoni Wiśniewski IV A – III miejsce na podium

Karol Kiełbowicz IV A

Oliwier Rola IV A

Starsza kategoria wiekowa:

Weronika Zelińska V B

Lena Mieleszko-Noga V B

Damian Brzozowski V B

Kacper Kucharzak VI B

Aleksander Łyko VI B

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy odwagi i wytrwałości!

Opiekun: Ewa Zygmunt-Dec

 

 

 

Po eliminacjach przeprowadzonych w Dębicy, Krośnie, Sanoku i Sokołowie Małopolskim przyszedł czas na ostatni finał zawodów pływackich. Najmłodsi adepci tej dyscypliny swój finał Igrzysk Dzieci rozegrali na basenie MOSiR w Dębicy. Po 12 sztafet oraz po 12 zawodniczek i zawodników w każdym z 4 stylów rywalizowało o prymat na Podkarpaciu. W rywalizacji indywidualnej padło wiele znakomitych wyników, rekordów życiowych i rekordów szkół. W tej stawce znalazł się również Mateusz Królikowski, który w stylu dowolnym wywalczył V miejsce.
 
Opiekun: K. Młynarski
 
 

 

Basen przy SP Nr 14 w Krośnie gościł najlepszych pływaków Podkarpacia w kategorii IMS. Po 4 półfinałach wojewódzkich rozegranych w Dębicy, Krośnie, Sanoku i Sokołowie Małopolskim prawo startu w finale uzyskało po 12 najlepszych sztafet oraz po 12 zawodników w każdym z 4 stylów indywidualnie. Oliwier Migdałek był VI w stylu dowolnym a Maksymilian Paul VII w stylu grzbietowym.
 
Opiekun: K. Młynarski
 
 

 

W Finale Wojewódzkim w Indywidualno-Drużynowych biegach przełajowych, które odbyły się 20.04.2023r. w Kolbuszowej wystąpiła nasza uczennica Paulina Majder. Gratulujemy.
Opiekun; K. Młynarski
 
 

 

17.04.2023r. w Kolbuszowej odbyły się Rejonowe zawody w Indywidualno-Drużynowych biegach przełajowych. W zawodach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie, którzy pomyślnie przeszli eliminacje gminne oraz powiatowe. Paulina Majder zajmując III miejsce zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego.
 
Opiekun: Krzysztof Młynarski