Akcja „Nakrętki dla Julii”

Z początkiem roku szkolnego wznowiliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Julii z Sarzyny. Dziewczynka potrzebuje naszej pomocy.  Prosimy, przyłączcie się do nas i zbierajcie nakrętki. Im więcej nas tym bardziej możemy pomóc!

XX Dzień Papieski – Totus Tuus!

Z okazji obchodów XX Dnia Papieskiego w szkole zorganizowana została wystawa prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów pod hasłem:  „Jan Paweł II – w  oczach dzieci”. W holu szkoły wykonana została gazetka oraz wyeksponowano książki o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II.

Zbiórka na stypendia Fundacji - „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 W niedzielę 11 października 2020 r. po każdej Mszy św. uczniowie należący do SKC przeprowadzili zbiórkę ofiar pieniężnych na papieski program stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Z pomocy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” skorzystało wiele młodych osób, które nazywane są „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II. Fundacja nie mogłaby istnieć bez ofiarności Darczyńców, których nie zabrakło również w naszej parafii. To dzięki dobroci i hojności Waszych serc można zbudować „żywy pomnik” świętemu  Janowi Pawłowi II. Dziękujemy!

Zbiórka na rzecz potrzebujących dzieci

Przed świętami Bożego Narodzenia SKC zorganizowało zbiórkę pieniędzy do skarbonki wśród nauczycieli naszej szkoły. Za zebrane środki pieniężne zakupione zostały niezbędne rzeczy i przekazane potrzebującym uczniom. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

FOTO

/B.Boguń, W.Piestrak/