Gdyby ktoś z Was zapytał czy chcielibyście spędzić piątkowy wieczór w szkole, jaka byłaby Wasza odpowiedź?

Klasa 4a zaryzykowała i postanowiła spędzić ten czas wraz ze swoim wychowawcą Panią Anną Wasiutą. W pochmurną, wietrzną noc, wśród ciemnych szkolnych korytarzy, uczniowie integrowali się na wieczorku filmowym połączonym z innowacją „Matematyczny Escape Room”.

Zaczęło się niepozornie, gdy wchodząc do klasy dostrzegli czerwony stoliczek, a na nim butelkę z napisem „Wypij mnie”, w niej zaś tajemniczy list. Nagle zgasły światła, a co się działo później mogą Wam tylko opowiedzieć oni sami.

Od pierwszych minut byli bardzo podekscytowani. Każda z grup chciała jak najszybciej zdobyć tajne kody. Emocje były bardzo widoczne. Wszyscy chcieli znaleźć ukryte wskazówki i otworzyć tajemniczą skrzyneczkę aby odnaleźć klucz do sali 109. Zadania były bardzo różnorodne. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, zadania matematyczne, logiczne, pracowali z mapą. Dzięki współpracy i zaangażowaniu udało się im odnaleźć klucz i wydostać z sali lekcyjnej. Po takim wysiłku uczniowie udali się na szkolną plażę w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie, gdzie w najlepsze bawili się na szkolnych hamakach.

Po takiej zabawie, każdy może zgłodnieć więc i dla nich rodzice przygotowali poczęstunek. Gdy już pełny brzuch, czas na odpoczynek, czyli koce, śpiworki i nawet poduszki fruwające w powietrzu…oj działo się działo. Wieczór zakończyliśmy seansem filmowym „Dora i miasto złota” oraz „Czerwone krzesło”.

Dziękuję uczniom klasy 4a za liczne przybycie oraz rodzicom za zaangażowanie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Anna Wasiuta

Galeria