W środę 26 października odbyła się Rodzinna Geometryczna Gra Terenowa, zorganizowana przez Zespół Szkół w Nowej Sarzynie w ramach projektu „Z geometrią za pan brat”. Projekt został zgłoszony przez Stowarzyszenie Prymus do programu grantowego mPotęga i otrzymał dofinansowanie fundacji mBanku.

Celem Gry było zachęcenie uczniów do nauki geometrii, rozwijanie wyobraźni geometrycznej i logicznego myślenia oraz wzmocnienie więzi rodzinnych. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny złożone z ucznia klasy czwartej, piątej lub szóstej szkoły podstawowej naszej gminy oraz jego rodzica. Zespoły biorące udział w zabawie logowały się w aplikacji, w której znajdowała się mapa i zadania. Dzieci wraz z rodzicami aktywnie poszukiwały ukrytych na terenie Nowej Sarzyny kodów, a następnie wytrwale rozwiązywały problemy geometryczno-logiczne. Grze Terenowej nie tylko towarzyszyła dobra pogoda, ale również rywalizacja, świetna zabawa oraz czas spędzony z najbliższymi.

Autorem aplikacji Gry Terenowej jest absolwent naszej szkoły Marcin Kondeusz, który z chęcią dzieli się swoim czasem i talentem. Ponadto nad przygotowaniami i przebiegiem gry czuwały nauczycielki matematyki pani Anna Wasiuta i Dorota Osipa.

Galeria