Po czteromiesięcznej pracy nadszedł czas na podsumowanie naszych działań w projekcie “Z geometrią za pan brat”, który otrzymał dotację Fundacji mBanku. W dniu 16 grudnia 2022r. uroczyście podsumowaliśmy nasze działania w projekcie i rozdaliśmy nagrody zwycięzcom konkursów.

Przez ostatnie miesiące stawialiśmy czoła różnym zadaniom matematycznym, zagadkom i łamigłówkom logicznym. Rozwijaliśmy wyobraźnię przestrzenną, intuicję geometryczną i wytrwale ćwiczyliśmy logiczne myślenie. W ramach projektu odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich to Konkurs Matematyczny „Z geometrią za pan brat”, który swoim zasięgiem objął uczniów z pięciu okolicznych szkół. Do konkursu zgłosiło się 16 drużyn uczniów z klas IV, V i VI szkół podstawowych. Uczestnicy zmagań konkursowych z wielkim zapałem pracowali w grupach, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami.

A oto nagrodzone drużyny:

I miejsce - Zespół II ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie;

II miejsce - Sarzyna 1 ze Szkoły Podstawowej w Sarzynie oraz Sokoły ze Szkoły Podstawowej w Łętowni;

III miejsce - Jaskółki ze Szkoły Podstawowej w Łętowni oraz Olimpijczycy ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej.

W ramach naszego projektu zostały zakupione gry Blokus, tangramy oraz łamigłówki literka T. Uczniowie naszej szkoły ćwiczyli wytrwałość, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną poprzez układanie edukacyjnych łamigłówek, co dawało im poczucie sukcesu i zwiększało wiarę we własne siły. Część z tych łamigłówek została wykorzystana podczas konkursu „Z geometrią za pan brat”.

Matematyka może być przygodą , grą i świetną zabawą. Idąc tą drogą narodził się pomysł Rodzinnej Geometrycznej  Gry Terenowej. W październiku drużyny złożone z ucznia szkoły podstawowej i jego rodzica zmierzyły się z tym wyzwaniem. Dzieci i ich opiekunowie mieli okazję sprawdzić się w quizie. By rozwiązać zadania, musieli podążać zgodnie z mapą i skanując  QR kody otwierać zadania do rozwiązania.

Drużyny, które nazbierały najwięcej punktów w Geometrycznej Grze Terenowej to:

I miejsce - duogeo (SP w Rudzie Łańcuckiej);

II miejsce - Tygrysy (SP w Rudzie Łańcuckiej) oraz Zieloni3 (SP w Nowej Sarzynie);

III miejsce – Biedroneczki (SP w Rudzie Łańcuckiej), Niebiescy (SP w Rudzie Łańcuckiej) oraz Geoludki (SP w Jelnej).

Aplikację gry terenowej przygotował absolwent naszej szkoły Marcin Kondeusz. Bardzo serdecznie mu dziękujemy za pomoc, inspirację, otwartość i chęci do pracy.

Wszystkim uczestnikom zmagań matematycznych serdecznie gratulujemy!

Galeria