Tuż przed feriami zimowymi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych VII Memoriału Urszuli Marciniak (region lubelski).

Memoriał ten, to konkurs łamigłówek diagramowych. Jego patronką jest Urszula Marciniak –założycielka pierwszego specjalistycznego wydawnictwa łamigłówkowego w Polsce – LOGI. Zawody mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie jej dzieła - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Do eliminacji zgłosiło się kilkadziesiąt osób! Byli wśród nich zarówno zaawansowani, jak i początkujący łamigłówkowicze. Uczestnicy z każdej kategorii - Młodzicy (uczniowie klas 4-5), Juniorzy (klasy 6-8) i Licealiści - zmierzyli się nie tylko z sudoku - najbardziej znaną łamigłówką diagramową, ale też z łamigłówkami o nazwach: Parkiet, Od 0 do 9, Łamigłówka architekta i Piramidy.

Niezależnie od wyników końcowych, które ukażą się wkrótce, wszystkim uczestnikom Memoriału serdecznie gratulujemy podjętych zmagań i z niecierpliwością czekamy na podsumowanie wyników eliminacji w naszym regionie. Opublikujemy je niezwłocznie!

Danuta Bigas

Foto

 

więcej zdjęć...