W końcu, przyszła... nasza upragniona, długo wyczekiwana wiosna. Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej radosne powitanie.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas deszczem i pochmurną pogodą. Jednak w Szkole Podstawowej w Nowej Sarzynie był to jeden z bardziej kolorowych dni w roku z kilku powodów.

Wtorek, 21 marca, to przede wszystkim pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, co oznacza, że można było przyjść do szkoły w niecodziennym stroju wiosennym. W tym dniu zwanym też Dniem Wagarowicza uczniowie chętnie opuszczają zajęcia…ale nie u nas.

W naszej szkole uczniowie klas 6-8 bawili się fantastycznie, rozwiązywali quizy, rebusy, grali w wiosenne koło fortuny, rozpoznawali odgłosy wiosny, było też wiosenne karaoke oraz wiele innych zabaw przygotowanych przez nauczycielki panią Annę Wasiutę i panią Weronikę Niedbałę. 

Kluczowym punktem tego dnia była gra terenowa zorganizowana przez Panią Annę Wasiutę w ramach innowacji pedagogicznej  „Matematyka z kompasem”.  Uczestnicy  na starcie  spotkali się z wcale nie prostym  na pozór zadaniem  matematycznym, które polegało na  przełożeniu patyczka w fałszywej równości, tak aby otrzymać równość prawdziwą (system rzymski). Kolejnym zadaniem było odnalezienie punktów kontrolnych naniesionych na planie i rozmieszczonych  na  terenie szkoły. Przy użyciu kompasu, planu ewakuacyjnego budynku oraz tabletu należało znaleźć „zwiastuny wiosny” i rozwiązać ukryte w kodach QR zadania matematyczne oraz hasło związane z pierwszym dniem wiosny.

Wyniki rywalizacji w grze terenowej:

Wsród klas 8 kolejno miejsca zajęli:

Miejsce I        8C
Miejsce II       8A
Miejsce III      8B

Wsród klas 7 kolejno miejsca zajęli:

Miejsce I        7B
Miejsce II       7A

Wsród klas 6 kolejno miejsca zajęli:

Miejsce I        6A
Miejsce II       6C
Miejsce III      6B

 

Na koniec nagrodziliśmy zwycięzców nagrodami i na dobre pożegnaliśmy zimę.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Wasiuta / Weronika Niedbała

Galeria...