Gdyby ktoś z Was zapytał czy chcielibyście spędzić piątkowy wieczór w szkole, jaka byłaby Wasza odpowiedź?

Klasa 4a zaryzykowała i postanowiła spędzić ten czas wraz ze swoim wychowawcą Panią Anną Wasiutą. W pochmurną, wietrzną noc, wśród ciemnych szkolnych korytarzy, uczniowie integrowali się na wieczorku filmowym połączonym z innowacją „Matematyczny Escape Room”.

Zaczęło się niepozornie, gdy wchodząc do klasy dostrzegli czerwony stoliczek, a na nim butelkę z napisem „Wypij mnie”, w niej zaś tajemniczy list. Nagle zgasły światła, a co się działo później mogą Wam tylko opowiedzieć oni sami.

Od pierwszych minut byli bardzo podekscytowani. Każda z grup chciała jak najszybciej zdobyć tajne kody. Emocje były bardzo widoczne. Wszyscy chcieli znaleźć ukryte wskazówki i otworzyć tajemniczą skrzyneczkę aby odnaleźć klucz do sali 109. Zadania były bardzo różnorodne. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, zadania matematyczne, logiczne, pracowali z mapą. Dzięki współpracy i zaangażowaniu udało się im odnaleźć klucz i wydostać z sali lekcyjnej. Po takim wysiłku uczniowie udali się na szkolną plażę w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie, gdzie w najlepsze bawili się na szkolnych hamakach.

Po takiej zabawie, każdy może zgłodnieć więc i dla nich rodzice przygotowali poczęstunek. Gdy już pełny brzuch, czas na odpoczynek, czyli koce, śpiworki i nawet poduszki fruwające w powietrzu…oj działo się działo. Wieczór zakończyliśmy seansem filmowym „Dora i miasto złota” oraz „Czerwone krzesło”.

Dziękuję uczniom klasy 4a za liczne przybycie oraz rodzicom za zaangażowanie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Anna Wasiuta

Galeria

 

 

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 5a, 5c oraz 7c zapoznali się z historią Vashti oraz zaangażowali się w wykonanie prac plastycznych, a także bawili się aplikacją Quiver. Na zajęciach świetlicowych były również prace plastyczne oraz gry i zabawy.

Kropkowy portret? Żaden problem! Kreatywność uczniów 8a zaskoczyła nawet wychowawczynię. Zabawa w malowanie palcami, praca w grupie, dobra zabawa i KROPKA. Do galerii naszych prac zapraszamy przez kilka najbliższych dni do sali 36.

/A.Gnatek, M.Kiełbowicz, I.Rytwińska-Berc/

 

Galeria
 

 

 

7 września w Domu Kultury w Woli Zarczyckiej wręczono nagrody zwycięzcom konkursu ekologicznego „Zielona Gmina”. Jego organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna pan Andrzej Rychel. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu gminy Nowej Sarzyny. Najbardziej aktywni uczniowie z naszej placówki zostali nagrodzeni wyjątkowymi nagrodami, a także otrzymali gratulacje od Posła na Sejm RP pana Jerzego Paula oraz Burmistrza pana Andrzeja Rychla. Najwięcej butelek zebrał Dawid Janik z klasy 7b i zajął I miejsce, II miejsce zajęła Maja Jędras z klasy 5c, III miejsce zajęła Marlena Urban z klasy 7a. Gratulujemy!

Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie również zostały przygotowane drobne nagrody, które zostały już wręczone. Nasza szkoła w konkursie zebrała 54 tys. butelek PET, mamy nadzieję że w przyszłości uda nam się zebrać więcej. Na podsumowanie pan Burmistrz Andrzej Rychel  podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w ten sposób w ochronę środowiska, a także zapowiedział kontynuację konkursu. Dziękujemy bardzo uczniom oraz rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę surowca wtórnego w naszej placówce oraz zachęcamy do dalszego udziału w nowej edycji.

Koordynator szkolny Weronika Niedbała

Foto: J. Motyka

 

 

 

Rozpoczęliśmy kolejny rok przygody z projektem Erasmus+ „Colourful numbers”.

Zwarci i gotowi do wytężonej pracy zaczynamy kolejną przygodę. Tym razem mieliśmy okazję spotkać się po raz szósty na online meeting na platformie Microsoft Teams. W spotkaniu brali udział koordynatorzy z państw takich jak Czechy, Włochy, Turcja, Rumunia, z którymi od początku bierzemy udział w projekcie. Polskę reprezentowała Pani Anna Wasiuta, Pani Aneta Gnatek i Pan Aleksander Dubiel.

Uczestnicy projektu, nasi uczniowie dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy nad projektem w końcu będą mieli okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami z krajów Europejskich. Czeka ich wspaniała przygoda ponieważ już wkrótce 26 września pięcioro z nich wraz z nauczycielami Panią Anną Wasiutą i Anetą Gnatek ruszają w pierwszą podróż do Czech (miejscowość Zlin). Wyjazd zaplanowano na pięć dni, a w planie wspaniałe atrakcje, których nie możemy się już doczekać. Uczestnicy projektu mają zapewniony nocleg w hotelu wraz z wyżywieniem. Na spotkaniu online omówiliśmy program wizyty oraz zasady bezpieczeństwa panujące w Czechach. Wyjeżdżamy 26 września (niedziela), a oficjalny program od 27 września do 1 października 2021 r. przedstawiamy poniżej. Uczniowie, którzy zostali zaszczepieni powinni zabrać ze sobą paszport covid-owy, natomiast pozostali powinni wykonać PCR lub antigen test dwa dni przed wyjazdem. Ponadto należy zarejestrować się na stronie podanej przez koordynatora Czech w czym napewno pomożemy naszym uczniom. W programie przewidziano m. in. zwiedzanie szkoły, warsztaty dla uczniów i nauczycieli, wycieczki po Zlin, Brno oraz wyjazd w góry Pustevny w czeskich Beskidach, gdzie czeka nas „spacer w chmurach“. Na zakończenie oficjane pożegnanie uczestników projektu i wręczenie certyfikatów. Nie możemy doczekać się wyjazdu. Do zobaczenia Czechy... już wkrótce.

Anna Wasiuta

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie

Autobus z Judaszówki - godz. 720, powrót godz. 1100  

730- zbiórka w holu szkoły  (kl. 7-8)

800 - Msza Święta w kościele
 ----------------------------------------------------------------

830 - zbiórka w holu szkoły  (kl. 1-6)

900 - Msza Święta w kościele
----------------------------------------------------------------

Po Mszy Św. spotkanie z wychowawcami w klasach.

 

Świetlica szkolna sprawuje opiekę 630- 1545

UWAGA!

Obiady nie będą wydawane w dniu 1 września 2021r.

 

 

Podpisane pomoce plastyczne, które będą w szkole.

plastelina 12 kolorów

farby plakatowe i akwarele 12 kolorów , kubek na wodę

- 3 pędzle o różnej grubości

- kredki świecowe bambino

- pastele olejne 16 kolorów

- klej w sztyfcie

- 2 papiery kolorowe tzw. wycinanki A4

- 2 bloki techniczne białe A4

- 2 bloki techniczne kolorowe A4

- 2 bloki rysunkowe kolorowe  A4

- 1 blok techniczny biały A3

- 1 blok techniczny kolorowy A3

- 2 teczki formatu A4 na prace plastyczne

- podkładka A3

Piórnik, a w nim ZAWSZE:

- 2 ołówki miękkie HB

- gumka do mazania

temperówka z pojemnikiem

- kredki ołówkowe 12 kolorów

- nożyczki zaokrąglane

- klej w sztyfcie

- linijka

Zeszyty podpisane na przedniej okładce:

- 1 zeszyt  32 kartkowy A4 (duży zeszyt) do edukacji polonistycznej  w kolorową liniaturę

- 1 zeszyt do edukacji  matematycznej 16 kartkowy w kratkę

Strój na zajęcia sportowe:

- biała koszulka, ciemne spodenki              

- obuwie zmienne z jasną podeszwą

Strój zapakowany w podpisany woreczek

Wychowawcy klas pierwszych

 

 

 

 

Podkategorie